"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd"> Jämsänkosken Pikajuoksukarnevaalien tulospalvelu 2014 - M 100 m Alkuerät

.: Jämsänkosken Aita- ja Pikajuoksukarnevaalit 1.–4.7.2021 :.

Aita- ja Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoskella

M 100 m Alkuerät

  1. Eetu Rantala                            1993 Oulun Pyrintö                      10,48
  2. Ville Myllymäki                         1990 Kankaanpään Seudun Leisku          10,54
  3. Samuli Samuelsson                       1995 Ikaalisten Urheilijat              10,64
  4. Hannu Hämäläinen                        1985 Hämeenlinnan Tarmo                 10,67
  5. Lauri Kirkkola                          1990 Turun Urheiluliitto                10,72
  6. Visa Hongisto                           1987 Valkealan Kajo                     10,73
  7. Ville Aarnivala                         1996 Tampereen Pyrintö                  10,82
  8. Petteri Monni                           1990 Jyväskylän Kenttäurheilijat        10,87
  9. Samuli Lehtinen                         1993 Lahden Ahkera                      10,87
 10. Valtteri Ahtamo                         1989 Jyväskylän Kenttäurheilijat        10,89
 11. Oskari Mörö                             1993 Esbo IF                            10,93
 12. Johan Versluis                          1992 Helsingfors IFK                    10,94
 13. Aleksi Ala-Prinkkilä                    1994 Kauhajoen Karhu                    10,96
 14. Markus Koivula                          1993 Tampereen Pyrintö                  10,97
 15. Jani Koskela                            1993 Tampereen Pyrintö                  10,98
 16. Tobias Öhman                            1989 Esbo If                            10,99
 17. Ilari Mäkinen                           1995 Helsingfors IFK                    11,01
 18. Tatu Vähäkangas                         1993 Oulun Pyrintö                      11,01
 19. Eetu Viitala                            1992 Turun Urheiluliitto                11,09
 20. Lauri Alasaukko-Oja                     1992 Tampereen Pyrintö                  11,12
 21. Juho Kaihlajärvi                        1990 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,13
 22. Janne Etelämäki                         1992 Kuortaneen Kunto                   11,15
 23. Mikko Laiho                             1993 Tampereen Pyrintö                  11,17
 24. Juuso Hassi                             1993 Oriveden Ponnistus                 11,17
 25. Mika Ketola                             1984 Turun Urheiluliitto                11,19
 26. Micke Nikkanen                          1992 Espoon Tapiot                      11,19
 27. Jari Suikka                             1981 Lappeenrannan Urheilu-Miehet       11,26
 28. Mikko Mensala                           1980 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,32
 29. Janne Törmänen                          1994 Oulun Pyrintö                      11,40
 30. Otto Ylöstalo                           1991 IF Sibbo-Vargarna                  11,41
 31. Ville Jänikselä                         1989 Lapuan Virkiä                      11,43
 32. Antti Raskinen                          1990 Anjalan Liitto                     11,43
 33. Henrik Petäjäjärvi                      1993 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,44
 34. Sami Kallio-Kokko                       1993 Kuivasjärven Aura                  11,44
 35. Mikko Kangas                            1991 Seinäjoen Seudun Urheilijat        11,46
 36. Taneli Monni                            1992 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,58
 37. Kalle Rasila                            1992 Turun Weikot Yleisurheilu          11,60
 38. Jooel Savolainen                        1992 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,73
 39. Perttu Noponen                          1984 Mikkelin Kilpa-Veikot              11,74
 40. Mika Pylvänen                           1976 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,81
 41. Antti Tanhuamäki                        1988 Savonlinnan Riento                 11,93
 42. Roope Saarinen                          1994 Esbo IF                            11,95
 43. Mikko Korhonen                          1981 Esbo IF                            11,97
     Niilo Kehus                             1993 Veitsiluodon Kisaveikot              DNS
     Timo Rautiainen                         1986 Äänekosken Urheilijat                 DQ

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Eetu Rantala                            1993 Oulun Pyrintö                      10,48
  2. Ville Myllymäki                         1990 Kankaanpään Seudun Leisku          10,54
  3. Samuli Samuelsson                       1995 Ikaalisten Urheilijat              10,64
  4. Hannu Hämäläinen                        1985 Hämeenlinnan Tarmo                 10,67
  5. Lauri Kirkkola                          1990 Turun Urheiluliitto                10,72
  6. Visa Hongisto                           1987 Valkealan Kajo                     10,73
  7. Samuli Lehtinen                         1993 Lahden Ahkera                      10,87
  8. Valtteri Ahtamo                         1989 Jyväskylän Kenttäurheilijat        10,89

Erä 2                Tuuli: -0,1

  1. Ville Aarnivala                         1996 Tampereen Pyrintö                  10,82
  2. Petteri Monni                           1990 Jyväskylän Kenttäurheilijat        10,87
  3. Oskari Mörö                             1993 Esbo IF                            10,93
  4. Johan Versluis                          1992 Helsingfors IFK                    10,94
  5. Aleksi Ala-Prinkkilä                    1994 Kauhajoen Karhu                    10,96
  6. Markus Koivula                          1993 Tampereen Pyrintö                  10,97
  7. Jani Koskela                            1993 Tampereen Pyrintö                  10,98
  8. Roope Saarinen                          1994 Esbo IF                            11,95

Erä 3                Tuuli: +0,1

  1. Tobias Öhman                            1989 Esbo If                            10,99
  2. Ilari Mäkinen                           1995 Helsingfors IFK                    11,01
  3. Tatu Vähäkangas                         1993 Oulun Pyrintö                      11,01
  4. Janne Etelämäki                         1992 Kuortaneen Kunto                   11,15
  5. Juuso Hassi                             1993 Oriveden Ponnistus                 11,17
  6. Jari Suikka                             1981 Lappeenrannan Urheilu-Miehet       11,26
  7. Otto Ylöstalo                           1991 IF Sibbo-Vargarna                  11,41
  8. Perttu Noponen                          1984 Mikkelin Kilpa-Veikot              11,74

Erä 4                Tuuli: +0,5

  1. Eetu Viitala                            1992 Turun Urheiluliitto                11,09
  2. Lauri Alasaukko-Oja                     1992 Tampereen Pyrintö                  11,12
  3. Juho Kaihlajärvi                        1990 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,13
  4. Mikko Laiho                             1993 Tampereen Pyrintö                  11,17
  5. Mikko Mensala                           1980 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,32
  6. Janne Törmänen                          1994 Oulun Pyrintö                      11,40
  7. Antti Raskinen                          1990 Anjalan Liitto                     11,43
  8. Kalle Rasila                            1992 Turun Weikot Yleisurheilu          11,60

Erä 5                Tuuli: +0,8

  1. Mika Ketola                             1984 Turun Urheiluliitto                11,19
  2. Micke Nikkanen                          1992 Espoon Tapiot                      11,19
  3. Ville Jänikselä                         1989 Lapuan Virkiä                      11,43
  4. Henrik Petäjäjärvi                      1993 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,44
  5. Sami Kallio-Kokko                       1993 Kuivasjärven Aura                  11,44
  6. Mikko Kangas                            1991 Seinäjoen Seudun Urheilijat        11,46
  7. Jooel Savolainen                        1992 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,73
  8. Mikko Korhonen                          1981 Esbo IF                            11,97

Erä 6                Tuuli: +1,7

  1. Taneli Monni                            1992 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,58
  2. Mika Pylvänen                           1976 Jyväskylän Kenttäurheilijat        11,81
  3. Antti Tanhuamäki                        1988 Savonlinnan Riento                 11,93
     Niilo Kehus                             1993 Veitsiluodon Kisaveikot              DNS
     Timo Rautiainen                         1986 Äänekosken Urheilijat                 DQ
© Jämsänkosken Ilves ry.