"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd"> Jämsänkosken Pikajuoksukarnevaalien tulospalvelu 2014 - N 100 m Alkuerät

.: Jämsänkosken Aita- ja Pikajuoksukarnevaalit 1.–4.7.2021 :.

Aita- ja Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoskella

N 100 m Alkuerät

  1. Jonna Berghem                           1993 Hangö IK                           12,01
  2. Minna Laukka                            1987 Jyväskylän Kenttäurheilijat        12,03
  3. Jasmin Showlah                          1989 Helsingfors IFK                    12,03
  4. Milja Thureson                          1994 Turun Toverit                      12,09
  5. Maria Räsänen                           1992 Kuopion Reipas                     12,13
  6. Jenni Jokinen                           1992 Nakkilan Vire                      12,21
  7. Janita Tammisalo                        1993 Tampereen Pyrintö                  12,29
  8. Johanna Rajavaara                       1994 Oulun Pyrintö                      12,32
  9. Aino Mikkola                            1993 Kuopion Reipas                     12,32
 10. Tiia Järvinen                           1994 Veitsiluodon Kisaveikot            12,40
 11. Ifeoma Chukwuma                         1987 Helsingin Kisa-Veikot              12,46
 12. Anniina Kortetmaa                       1995 Kannuksen Ura                      12,52
 13. Hilla Uusimäki                          1996 Kenttäurheilijat -58               12,54
 14. Noora Pesola                            1987 Lahden Ahkera                      12,54
 15. Tiia Tammisalo                          1999 Tampereen Pyrintö                  12,57
 16. Katja Kangas                            1990 Lapin Lukko                        12,57
 17. Anna Julin                              1994 IF Nykarlebynejden                 12,60
 18. Tiina Hakanen                           1985 Tampereen Pyrintö                  12,60
 19. Hanna Kuhmonen                          1994 Turun Urheiluliitto                12,68
 20. Noora Kauranen                          1994 Hämeenlinnan Tarmo                 12,72
 21. Merika Sumanen                          1994 Tampereen Pyrintö                  12,73
 22. Jutta Luhtala                           1993 Liedon Parma                       12,73
 23. Jonna Julin                             1993 IF Nykarlebynejden                 12,76
 24. Jenna Pihkola                                Lahden Ahkera                      12,82
 25. Meri Hukkinen                           1994 Esbo IF                            12,87
 26. Heli Halonen                            1992 Lahden Ahkera                      12,91
 27. Kaisa Nurme                             1994 Lahden Ahkera                      13,00
 28. Emma Niemi                              1991 Turun Urheiluliitto                13,25
     Ronja Oja                               1992 Helsingin Kisa-Veikot                DNS
     Tiia Rintaniemi                         1984 Seinäjoen Seudun Urheilijat           DQ

Erä 1                Tuuli: +0,6

  1. Jonna Berghem                           1993 Hangö IK                           12,01
  2. Minna Laukka                            1987 Jyväskylän Kenttäurheilijat        12,03
  3. Jasmin Showlah                          1989 Helsingfors IFK                    12,03
  4. Milja Thureson                          1994 Turun Toverit                      12,09
  5. Maria Räsänen                           1992 Kuopion Reipas                     12,13
  6. Jenni Jokinen                           1992 Nakkilan Vire                      12,21
  7. Janita Tammisalo                        1993 Tampereen Pyrintö                  12,29
  8. Anniina Kortetmaa                       1995 Kannuksen Ura                      12,52

Erä 2                Tuuli: +1,3

  1. Johanna Rajavaara                       1994 Oulun Pyrintö                      12,32
  2. Aino Mikkola                            1993 Kuopion Reipas                     12,32
  3. Tiia Järvinen                           1994 Veitsiluodon Kisaveikot            12,40
  4. Ifeoma Chukwuma                         1987 Helsingin Kisa-Veikot              12,46
  5. Hilla Uusimäki                          1996 Kenttäurheilijat -58               12,54
  6. Tiia Tammisalo                          1999 Tampereen Pyrintö                  12,57
  7. Anna Julin                              1994 IF Nykarlebynejden                 12,60
  8. Tiina Hakanen                           1985 Tampereen Pyrintö                  12,60

Erä 3                Tuuli: -1,1

  1. Noora Pesola                            1987 Lahden Ahkera                      12,54
  2. Katja Kangas                            1990 Lapin Lukko                        12,57
  3. Noora Kauranen                          1994 Hämeenlinnan Tarmo                 12,72
  4. Merika Sumanen                          1994 Tampereen Pyrintö                  12,73
  5. Jonna Julin                             1993 IF Nykarlebynejden                 12,76
  6. Meri Hukkinen                           1994 Esbo IF                            12,87
  7. Heli Halonen                            1992 Lahden Ahkera                      12,91
  8. Kaisa Nurme                             1994 Lahden Ahkera                      13,00

Erä 4                Tuuli: -0,8

  1. Hanna Kuhmonen                          1994 Turun Urheiluliitto                12,68
  2. Jutta Luhtala                           1993 Liedon Parma                       12,73
  3. Jenna Pihkola                                Lahden Ahkera                      12,82
  4. Emma Niemi                              1991 Turun Urheiluliitto                13,25
     Ronja Oja                               1992 Helsingin Kisa-Veikot                DNS
     Tiia Rintaniemi                         1984 Seinäjoen Seudun Urheilijat           DQ
© Jämsänkosken Ilves ry.