"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd"> Jämsänkosken Pikajuoksukarnevaalien tulospalvelu 2014 - T14 100 m Loppukilpailu

.: Jämsänkosken Aita- ja Pikajuoksukarnevaalit 1.–4.7.2021 :.

Aita- ja Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoskella

T14 100 m Loppukilpailu

  1. Jenny Asplund                           2000 Larsmo IF                          12,98
  2. Sofia Pohjaranta                        2000 Someron Esa                        13,03
  3. Saara Keskitalo                         2000 Espoon Tapiot                      13,04
  4. Mette Baas                              2000 Veitsiluodon Kisaveikot            13,09
  5. Sandra-Sofia Kosonen                    2000 Savonlinnan Riento                 13,12
  6. Venla Oksanen                           2000 Someron Esa                        13,26
  7. Veera Pudas                             2000 Veitsiluodon Kisaveikot            13,26
  8. Karoliina Kujanpää                      2000 Valkeakosken Haka                  13,29
  9. Sanna Tiilikainen                       2000 Lahden Ahkera                      13,37
 10. Pinja Heinonen                          2001 Tampereen Pyrintö                  13,38
 11. Siiri Rainio                            2000 Jyväskylän Kenttäurheilijat        13,50
 12. Eeva Immonen                            2000 Espoon Tapiot                      13,51
 13. Emmi Hirvelä                            2000 Seinäjoen Seudun Urheilijat        13,53
 14. Isabella Jääsvuo                        2000 Espoon Tapiot                      13,56
 15. Laura Koivisto                          2001 Jyväskylän Kenttäurheilijat        13,58
 16. Henni Rinkinen                          2000 Savonlinnan Riento                 13,61
 17. Vappu Valtonen                          2001 Espoon Tapiot                      13,63
 18. Camilla Kohl                            2000 Espoon Tapiot                      13,67
 19. Annika Siitonen                         2000 Espoon Tapiot                      13,70
 20. Reetta Kämäräinen                       2000 Espoon Tapiot                      13,72
 21. Anniina Haapala                         2001 Joutsan Pommi                      13,75
 22. Mette Lukin                             2000 Kuopion Reipas                     13,81
 23. Hanna Karras                            2000 Espoon Tapiot                      13,85
 24. Katariina Kontio                        2000 Espoon Tapiot                      13,89
 25. Kiia Suomalainen                        2001 Jämsänkosken Ilves                 13,89
 26. Anna Koivisto                           2000 Kaipolan Vire                      13,93
 27. Emma Simberg                            2000 Hyvinkään seudun Urheilijat        14,03
 28. Laura Putkiranta                        2000 Espoon Tapiot                      14,19
 29. Etti Mehtonen                           2000 Savonlinnan Riento                 14,21
 30. Saara Svahn                             2001 Kaipolan Vire                      14,22
 31. Sofia Valio                             2000 Hollolan Urheilijat -46            14,27
 32. Ada Zitting                             2002 Jyväskylän Kenttäurheilijat        14,28
 33. Vilma Siirilä                           2001 Jyväskylän Kenttäurheilijat        14,28
 34. Venla Naapuri                           2000 Savonlinnan Riento                 14,33
 35. Neea Flyktman                           2000 Kaipolan Vire                      14,36
 36. Elsa Nieminen                           2000 Espoon Tapiot                      14,36
 37. Aino Hovinen                            2000 Kaipolan Vire                      14,67
 38. Pinja Purola                            2001 Someron Esa                        14,90
     Nelli Rakkolainen                       2000 Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil        DQ

Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Mette Baas                              2000 Veitsiluodon Kisaveikot            13,09
  2. Veera Pudas                             2000 Veitsiluodon Kisaveikot            13,26
  3. Kiia Suomalainen                        2001 Jämsänkosken Ilves                 13,89
  4. Etti Mehtonen                           2000 Savonlinnan Riento                 14,21
  5. Saara Svahn                             2001 Kaipolan Vire                      14,22
  6. Ada Zitting                             2002 Jyväskylän Kenttäurheilijat        14,28
  7. Vilma Siirilä                           2001 Jyväskylän Kenttäurheilijat        14,28

Erä 2                Tuuli: +0,8

  1. Henni Rinkinen                          2000 Savonlinnan Riento                 13,61
  2. Emma Simberg                            2000 Hyvinkään seudun Urheilijat        14,03
  3. Sofia Valio                             2000 Hollolan Urheilijat -46            14,27
  4. Venla Naapuri                           2000 Savonlinnan Riento                 14,33
  5. Neea Flyktman                           2000 Kaipolan Vire                      14,36
  6. Elsa Nieminen                           2000 Espoon Tapiot                      14,36
  7. Aino Hovinen                            2000 Kaipolan Vire                      14,67
  8. Pinja Purola                            2001 Someron Esa                        14,90

Erä 3                Tuuli: +0,2

  1. Eeva Immonen                            2000 Espoon Tapiot                      13,51
  2. Vappu Valtonen                          2001 Espoon Tapiot                      13,63
  3. Camilla Kohl                            2000 Espoon Tapiot                      13,67
  4. Reetta Kämäräinen                       2000 Espoon Tapiot                      13,72
  5. Mette Lukin                             2000 Kuopion Reipas                     13,81
  6. Hanna Karras                            2000 Espoon Tapiot                      13,85
  7. Anna Koivisto                           2000 Kaipolan Vire                      13,93
  8. Laura Putkiranta                        2000 Espoon Tapiot                      14,19

Erä 4                Tuuli: -0,1

  1. Sanna Tiilikainen                       2000 Lahden Ahkera                      13,37
  2. Pinja Heinonen                          2001 Tampereen Pyrintö                  13,38
  3. Siiri Rainio                            2000 Jyväskylän Kenttäurheilijat        13,50
  4. Isabella Jääsvuo                        2000 Espoon Tapiot                      13,56
  5. Laura Koivisto                          2001 Jyväskylän Kenttäurheilijat        13,58
  6. Annika Siitonen                         2000 Espoon Tapiot                      13,70
  7. Anniina Haapala                         2001 Joutsan Pommi                      13,75
  8. Katariina Kontio                        2000 Espoon Tapiot                      13,89

Erä 5                Tuuli: -1,7

  1. Jenny Asplund                           2000 Larsmo IF                          12,98
  2. Sofia Pohjaranta                        2000 Someron Esa                        13,03
  3. Saara Keskitalo                         2000 Espoon Tapiot                      13,04
  4. Sandra-Sofia Kosonen                    2000 Savonlinnan Riento                 13,12
  5. Venla Oksanen                           2000 Someron Esa                        13,26
  6. Karoliina Kujanpää                      2000 Valkeakosken Haka                  13,29
  7. Emmi Hirvelä                            2000 Seinäjoen Seudun Urheilijat        13,53
     Nelli Rakkolainen                       2000 Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil        DQ
© Jämsänkosken Ilves ry.